Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 19 Únor 2016 17:21

Lyžařské podmínky v Krušných horách na víkend 19. - 21. 2. 2016

V mosteckém okrese aktuálně probíhají jarní prázdniny, během kterých přálo lyžařům také počasí. V průběhu týdne se citelně ochladilo, připadl i nový sníh, což jen prospělo k vylepšením lyžařských podmínek v jednotlivých zimních střediscích v Krušných horách. I tento týden Vám přinášíme aktuální sněhové zpravodajství z vybraných lyžařských destinací, které jsou velmi dobře dostupné z mosteckého regionu. Primát mezi lyžařskými centry si stále udržuje Klínovec, ale dobře si zalyžujete i na Klínech či ve ski areálu Telnice. Bohužel, Sport Centrum Bouřňák stále zůstává až do odvolání uzavřen.

Nejlepší podmínky pro lyžování nabízí tradičně největší lyžařský ski areál v Krušných horách na Klínovci. V provozu jsou všechny sjezdovky, které jsou ve vynikajícím stavu a jsou utažené na manšestr. Leží na nich cca 40 – 70 cm technického sněhu. Využít můžete lanovky Prima Expres, CineStar Express, SUZUKI, Dámská dále vlek F a pojízdné koberce v dětském parku Primáček u Huga. Večerní lyžování probíhá denně od 16:00 do 21:00 na sjezdovce Pod Zámečkem. Teploty na Klínovci se přes den pohybují okolo nuly.

Na Klínech panuje setrvalý stav, jaký byl i minulý týden. V provozu je lanovka i vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek je možné využívat Centrální, Kotvu, Pomu a Pařezovku. Mimo provoz je pouze vlek K2 – Slalomák. Nefunguje ani Snowpark a bohužel jsou stále uzavřeny všechny běžecké tratě. Sjezdovky aktuálně pokrývá 20 – 40 cm technického sněhu, teploty oscilují během dne lehce nad 0.

Sport Centrum Bouřňák je bohužel stále i přes zlepšené klimatické podmínky až do odvolání uzavřený pro veškerý provoz. Zatím nejsou k dispozici žádné bližší informace o tom, jestli se v nejbližší době změní něco k lepšímu.

Oproti minulému týdnu se ale opět rozjelo lyžování ve ski areálu Telnice. Lyžuje se na Mevě, Macháčku – Nová a Macháčku – Buben. V provozu je lanovka Zadní Telnice – Rudný, jakož fungují i vleky Meva I. a Meva II. Na sjezdovkách leží 15 – 30 cm prachovitého sněhu, který provozovatelé postupně doplňují technickým sněhem. Během dne se teploty pohybují těsně pod bodem mrazu.


 

AVANTGARD SPORT TV


EASTER CUP 2017

Pozvánka

propozicezde

Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe